Warsztaty teatralne

Nasza Fundacja organizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

Teatr stanowi formę ekspresji twórczej, która wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Ma za zadanie przede wszystkim dać upust jego kreatywności i doskonalić umiejętność twórczego myślenia, a przy okazji pomaga w przełamywaniu zahamowań, kształtuje umiejętność posługiwania się językiem oraz wyrażania emocji za pomocą gestów, ruchów i mimiki. Poprzez poszerzanie słownictwa, kształtowanie pamięci, a także rozwój zdolności analizy i płynności myślenia, stwarza sytuacje do rozwijania zdolności koncentracji. Identyfikowanie się na scenie z odgrywaną postacią wpływa korzystnie na umiejętność wczuwania się w sytuację i przeżycia drugiej osoby, a praca w zespole i integracja grupy sprzyjają kształtowaniu podstawowych zasad oraz nawyków społecznego współżycia.

Nasze warsztaty umożliwiają dzieciom zdobywanie umiejętności improwizacyjnych, radzenia sobie z problemami i odreagowywania stresu. Dzieci odkrywają swoje uzdolnienia sceniczne, pobudzają wrażliwość słuchową oraz pracują nad eliminacją wad wymowy, a zabawy i gry zachęcają je do działania zarówno indywidualnie, jak i w grupie.

A poza tym wszystkim nasze warsztaty są świetną zabawą dla najmłodszych.

Zdjęcie użytkownika Fundacja_T_Kwadrat.